Супровідні листи

8873 Ділова мова
Супровідні листи надсилаються разом із комерційними чи іншими документами (рахунком-фактурою, накладни­ми, чеками) або ж при пересиланні креслень, каталогів, проспектів, прейскурантів, буклетів зразків нових товарів тощо й покликані інформаційно супроводжувати їх. Інко­ли вони є своєрідною констатацією факту надсилання: вам надіслано (що саме, у якій кількості, з якою метою).

Шановні_________________ !

Як і було домовлено, надсилаємо вам копії двох накладних (№___ та №____ ) та чек на оплату__________ . Просимо  підтвердити їх отримання.

Залишаємося з повагою ______________

(підпис)

Шановні_________________ !

Надсилаємо вам детальний перелік нашої нової продук­ції. Просимо уважно ознайомитися й визначити відповідність пропонованих товарів вашим торговим планам.

З повагою____________

(підпис)

Супровідний лист, однак, може бути й дещо іншого характеру, якщо необхідно налагоджувати партнерські стосунки. Крім традиційних вступної та завершальної формул, вони повинні містити коротку рекламну інфор­мацію про характер діяльності вашої фірми чи пропо­новані продукцію, товар. Слід також повідомити про надіслані вами рекламні матеріали (проспект, каталог, буклет) та їх кількість. Доречним буде висловлення надії на зацікавлену реакцію бажаного партнера.

Шановні____________________!

Наша компанія уже протягом 7 років спе­ціалізується на розробці й випуску медичного обладнання. Як Вам, можливо, вже відомо, ми спеціалізуємось на виробництві __________ , успішно задовольняючи потреби вітчизняних лікувальних закладів та експортуючи нашу продукцію в десятки країн світу. Наша продукція неодноразово відзначалася на вітчизняних та міжнародних виставках і конкурсах, користується стійким попитом у наших партнерів.

Дозвольте запропонувати вам свої проспекти (у трьох примірниках) та каталоги (два примірники), в яких представ­лені найновіші зразки медичного обладнання. Гадаємо, що деякі з них привернуть вашу увагу.

Якщо ж ви захочете детальніше ознайомитися з якимось з пропонованих апаратів, ми будемо раді надіслати зразок.

Сподіваємось, що наші нововведення зацікавлять вас, і розраховуємо на встановлення взаємовигідного партнер­ства.

З повагою__________

(підпис)

У супровідних листах часто вживаються такі вислови:

Надсилаємо вам…

Направляємо вам…

Пересилаємо вам…

Додаємо перелік нашої нової продукції…

На ваше прохання надсилаємо робочі креслення…

Просимо вас ознайомитися з переліком нових товарів…

Просимо переглянути цей каталог і повідомити, чи не заці­кавили вас окремі позначені на полях позиції…

Сподіваємось, деякі із пропонованих товарів привернуть вашу увагу…

Сподіваємось, що ви зацікавитеся…
Якщо щось незрозуміло, постав запитання. Але спочатку зареєструйся

Ділове листування, ділова мова

Схожі матеріали