Синоніми

254
засмоктуватися, грузнути, застрягати, стругати


ЗАСМО́КТУВАТИ (перев. про воду, болото, трясовину і т. ін. - вбирати в себе, вниз, всередину чогось), ЗАСИСА́ТИ, УСМО́КТУВАТИ[ВСМО́КТУВАТИ], ПРИСМО́КТУВАТИ, ВТЯ́ГУВАТИ[УТЯ́ГУВАТИ], ВТЯГА́ТИ[УТЯГА́ТИ], ЗАТЯГА́ТИ, ЗАТЯ́ГУВАТИ
ГРУ́ЗНУТИв чому, в що і без додатка (занурюватися в щось в’язке, сипке тощо), ВГРУЗА́ТИ[УГРУЗА́ТИ]в що,ЗАГРУЗА́ТИв чому, в що,ПОГРУЗА́ТИв чому, в що,В’Я́ЗНУТИв чому,СТРЯ́ГНУТИв чому, діал.;ТОНУ́ТИв чому,ВТОПА́ТИ[УТОПА́ТИ]в чому, в що,ПОТОПА́ТИв чому (глибоко).
ЗАСТРЯ́ГАТИ (потрапивши в щось тісне, вузьке, грузьке, липке і т. ін., утратити можливість рухатися далі), ЗАСТРЯ́НУТИрідше, ЗАСТРЯ́ГТИ, ЗАСТРЯ́ГНУТИрідше, ВСТРЯ́ТИ[УСТРЯ́ТИ]діал., ВСТРЯ́НУТИ[УСТРЯ́НУТИ]діал., ВСТРЯГТИ́[УСТРЯГТИ́]діал.; ЗАСІ́СТИ (потрапивши в непридатне для проїзду місце); ЗАГРУ́ЗНУТИ, ПОГРУ́ЗНУТИ, ПОГРУ́ЗТИ, ЗАВ’Я́ЗНУТИ, ЗАВ’Я́ЗТИ, ЗАХРЯ́СНУТИ, ЗАХРЯ́СТИ розм. (у чомусь грузькому).
СТРУГА́ТИ (знімати стружку з поверхні дерева рубанком), ВИСТРУ́ГУВАТИ, ОБСТРУ́ГУВАТИ, ГЕМБЛЮВА́ТИ[ГЕМБЕЛЮВА́ТИ]розм. - Док.: поструга́ти, ви́стругати, обструга́ти, ви́гемблювати.
  • 15.07.2021 в 11:18
Тільки користувачи можуть відповідати.